به گزارش خبرگزاری ایپنا،روح اله حسینی درباره عملکرد “باربارو فرناندز خیمنز” سرمربی کوبایی تیم ملی بوکس گفت: این سرمربی کوبایی ۴۵ روز است که هدایت بوکسورها را برعهده گرفته و با توجه به عملکرد خوبی که داشته است قراردادش تمدید می شود.

وی افزود: قرارداد سرمربی کوبایی تیم ملی ابتدا یک ماه به صورت آزمایشی بود که در این مدت از عملکرد او راضی بودیم، بنابراین با او به مدت یک سال همکاری خواهیم کرد.

نایب رییس فدراسیون بوکس گفت: اگر بخواهیم نتایج کار با سرمربی کوبایی را ببینیم، قرارداد ۶ تا یک سال کافی نیست. فکر می کنم قرارداد خیمنز تا بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ تمدید شود تا نتایج بوکسورها در این بازی‌ها ارزیابی شود.

وی با اشاره به عملکرد سرمربی کوبایی تیم ملی بوکس افزود: بوکسورهای تیم ملی از لحاظ فنی چیزهای جدید از این سرمربی کوبایی یاد گرفته اند، ضمن آنکه خیمنز روی نظم و انضباط بوکسورها هم تاکید زیادی دارد که این موضوع یک نقطه مثبت محسوب می شود. او فعلا شناخت کافی از ورزشکاران ما ندارد و به طور حتم در صورت آشنایی بیشتر سخت‌گیرتر هم خواهد شد.

حسینی با اشاره به ادغام اردوی تیم جوانان با بزرگسالان گفت: بوکسورهای اردونشین جوان هستند اما تمرینات تیم جوانان را هم به بزرگسالان اضافه کرده ایم تا جوانان هم بتوانند از تجربیان سرمربی کوبایی استفاده کنند.

وی در خصوص همکاری مربیان داخلی با سرمربی کوبایی تیم ملی بوکس افزود: بههر حال مربیان باید کار خود را انجام دهند. آنها برنامه های خود را زیر نظر سرمربی کوبایی دنبال می کنند.