به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرای کمیته انضباطی در خصوص تیم‌های خاطی لیگ برتر و دسته یک صادر شد، که به شرح زیر است:

لیگ برتر:

* دیدار ۲ تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال خوزستان ۱۹ اسفندماه در آزادی برگزار شد و تیم استقلال خوزستان به دلیل تخلف دریافت ۵ اخطار توسط بازیکنانش، مبلغ ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان به خاطر اعتراض مکرر به تصمیمات داور و مهدی مومنی – بازیکن استقلال به دلیل رفتار غیر ورزشی به تذکر کتبی و درج در پرونده محکوم شدند.

* تیم استقلال تهران به دلیل فحاشی تماشاگرانش در دیدار مقابل سایپا به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

* مسابقه فولاد خوزستان و تراکتورسازی در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد و تیم فولاد خوزستان بخاطر انداختن لیزر به طرف بازیکنان مهمان توسط تماشاگرانش مبلغ ۵۰ میلیون ریال جریمه شد.

* دیدار دو تیم گسترش فولاد و صبای قم در هفته ۲۴ لیگ برتر برگزار و از سوی قاسم دهنوی رفتار زننده با داور بازی رخ داد. وی به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

لیگ دسته یک:

* دیدار تیم‌های نفت مسجد سلیمان و خونه به خونه بابل برگزار و سوی تماشاگران تیم نفت مسجد سلیمان تخلفاتی مبنی بر فحاشی به داور و پرتاب اشیا رخ داد. این تیم به جریمه نقدی ۱۵۰ میلیون ریال محکوم است.(این رای قابل تجدید نظر است)

عمار رمضانی نژاد از تیم خونه به خونه بابل که به دلیل اعتراض به تصمیمات داور از زمین بازی اخراج شد، با تذکر کتبی کمیته انضباطی رو به رو شد.

* مسابقه تیم‌های نساجی مازندران و ملوان بندر انزلی برگزار شد. تماشاگران تیم نساجی مازندران تخلفاتی مبنی بر فحاشی به داور و بازیکن مقابل، پرتاب بطری آب به داخل زمین کردند. کمیته انضباطی ضمن اجرای یک جلسه محرومیت معلق تیم نساجی مازندران، این تیم را به پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. (بر همین اساس تیم نساجی مازندران یک مسابقه از حضور تماشاگر در مسابقات خانگی محروم است)

گفتنی است، عبدالحمید رمضانی، مدیر عامل باشگاه نساجی مازندران هم پس از اتمام مسابقه به داور بازی اهانت کرد که وی به دو جلسه از همراهی تیم خود و حضور در ورزشگاه محروم است و باید ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

* دیدار تیم‌های گل گهر سیرجان و مس رفسنجان برگزار و محمد علی رمضانیان، دروازه‌بان مس رفسنجان به دلیل اهانت به داور بازی از زمین اخراج شد. وی به یک جلسه از همراهی تیم خود و پرداخت ۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

مسئد گرستویج سرمربی و محمد مهدی امیر پناهی از تیم مس کرمان به دلیل اعتراض به داور بازی اخراج شدند. هر کدام از نفرات فوق به توبیخ کتبی محکوم هستند و علیرضا کریمی- مربی تیم مس کرمان هم به خاطر اهانت به داور و اخراج از زمین بازی، به یک جلسه از همراهی تیم خود محروم و پرداخت ۵ میلیون جریمه نقدی محکوم شد.

* تیم گل گهر سیرجان به خاطر داشتن ۶ بازیکن اخطاری به ۳۶ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

تماشاگران تیم نفت مسجد سلیمان در دیدار برابر بادران تهران مرتکب تخلفاتی شدند. با توجه به تکرار تخلفات و تعیلق محرومیت از حضور تماشاگران این تیم، به دلیل مرتکب شدن تخلفات در دیدار فوق، محرومیت حضور تماشاگران از حالت تعلیق به مرحله اجرا گذاشته می‌شود و تیم نفت مسجد سلیمان در یک دیدار خانگی از حضور تماشاگران خود محروم است.

گفتنی است آرای صادر شده از سوی کمیته انضباطی قطعی است.

انتهای پیام/