به گزارش ایپنا و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، طبق اعلام کمیته برگزاری دومین دوره لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۷ که در روتردام هلند برگزار می‌شود، ۱۲۵۸ کاراته‌کا از ۷۳ کشور جهان در دو بخش کاتا و کومیته و در دو گروه زنان و مردان از روز جمعه (۲۷ اسفندماه) رقابت‌های خود را به مدت ۳ روز آغاز می‌کنند.

پیکارهای کاتا در دو بخش انفرادی و تیمی انجام می‌شود و مبارزات کومیته در گروه زنان در ۵ وزن ۵۰-، ۵۵-، ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم و در گروه مردان در ۵ وزن ۶۰-، ۶۷-، ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم خواهد بود.

جمعه (۲۷ اسفندماه) و در اولین روز این مسابقات، پیکارهای مقدماتی و مرحله رپه‌شارژ ورزشکاران بخش کاتای انفرادی و تیمی (زنان و مردان) و مبارزات کومیته‌روهای وزن ۶۰- و ۶۷- کیلوگرم مردان و ۵۰- کیلوگرم زنان برگزار می‌شود و در دومین روز این مسابقات (شنبه – ۲۸ اسفندماه) کومیته‌روهای اوزان ۵۵-، ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم زنان و ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان، پیکارهای مقدماتی و رپه‌شارژ را انجام خواهند داد.

دو روز اول این مسابقات، مبارزات از ساعت ۹ تا ۲۱:۳۰ به وقت روتردام پیگیری می‌شود.

اما در روز پایانی این دوره از مسابقات که روز یکشنبه (۲۹ اسفندماه) است. رقابت‌ها برای کسب نشان برنز از ساعت ۱۰ تا ۱۳:۳۰ انجام می‌شود و پس از وقفه‌ای نیم ساعته فینالیست‌های دومین دوره لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۷، برای ایستادن برروی سکوی قهرمانی از ساعت ۱۴ تا ۱۶:۳۰ رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

برخی از کاراته‌کاهای کشورمان نیز با هزینه شخصی در این دوره از مسابقات حضور دارند.

کاراته‌کاهای ایرانی در اولین دوره لیگ جهانی در سال ۲۰۱۷، موفق به کسب ۲ مدال طلا (طراوت خاکسار و سجاد گنج زاده) و ۲ مدال برنز (ذبیح اله پورشیب و سامان حیدری) در تاتامی پاریس شدند.

انتهای پیام/