محمدرضا جعفری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ چند سال پیش بود که همراه تیم ووشو ایران به  المپیک ورزش های رزمی که در سن پترزبورگ برگزار شده بود همراه تیم اعزام شدم و به نتایج خوبی هم دست یافتیم، در مسیر قرار شد به ایران برگردیم و بعد از آن دوباره به عنوان سرمربی تیم را در رقابت های جهانی همراهی کنم که به یکباره و یک شبه من را کنار گذاشتند و علی نژاد گفت بچه های بالا تصمیم کرفتند که تو نباشی!

وی در ادامه افزود: من ۱۷ سال برای ووشو، زحمت کشیدم سالها در رقابت های جهانی مدال طلا گرفتم، در ستارگان جهان به طلا رسیدم و به قول خود آقایان به ویژه علی نژاد من بهترین بودم اما به یکباره آمدند و گفتند نمی خواهیم همراه تیم باشیم، خیلی دوست دارم بدانم آن بچه های بالا که می گویند که هستند و حرف های زیادی با این بچه های بالا دارم! علی نژاد، رئیسی بسیار دیکتاتور است و تا دلتان بخواهد می توانم نمونه بیاورم که وی چقدر به ووشو ظلم کرده است.

قهرمان طلایی ووشو خاطرنشان کرد: از فدراسیون با من تماس گرفته شد که دیگر اسمت در لیست نیست، جالب است بدانید در آن لیست همه حتی بقال محل هم بود اما من را حذف کردند، بعد هم حسین اوجاقی آمد و گفت که وزیر گفته که از من حمایت می کند و جعفری برود فکری به حال خودش کند ، به نظر من فدراسیون نشینان به ویژه شخص علی نژاد دوست دارد آدم ها را به جان هم بیندازند، بعد هم از دور تماشا کنند و از این اتفاق لذت ببرند.

وی اضافه کرد: برای اینکه علت کنار گذاشتنم را جویا شوم به فدراسیون رفتم، اما مسئول دفتر علی نژاد من را راه نداد! منی که آبروی ووشو بودم از زبان خودشان، حالا حتی وقت صحبت هم به من ندادند این شد که من ناراحت شدم و از آن موقع به بعد دیگر به ووشو بازنگشتم ، این ها را نمی گویم که برگردم چون تا زمانی که این نفرات هستند برنمی گردم ، چند سالی هم بود که سکوت کرده بودم و مصاحبه نداشتم اما دلم می خواهد بگویم تا خیلی از کسانی که از وضع موجود آگاهی ندارند ، دستشان بیاید که چه خبر بوده و در حال حاضر هم هست.

ستاره ووشو درباره حضور ووشوکاران در اینچئون گفت: بعد از بازی های آسیایی اینچئون که من همراه تیم نرفتم ، بچه ها عملکرد ضعیفی داشتند، خانم خبرنگاری آن موقع به من زنگ زد و حرف هایی را گفتم که تا آن موقع بر زبان نیاورده بودم، فردای آن روز همان خبرنگار زنگ و زد گفت علی نژاد من را تهدید کرده است که چرا همچین صحبت هایی را نوشته ام، علی نژاد فقط دوست دارد کنارش کسانی را نگه دارد که بله قربان گو و دستمال به دست هستند، چرا من بیرون آمدم؟ چون حاضر نبودم جلویش خم شوم .علی نژاد حتی بهترین روابط عمومی فدراسیون راهم انداخت بیرون و جایگزینش کسانی را کرد که مطابق میلش رفتار می کردند.

وی اذعان داشت: بعد از گذشت مدتی صیاد حیدری دبیر فدراسیون و ملکی مدیر تیم های ملی با من تماس گرفتند و گفتند که برگردم! اما نکته اینجا بود که نه به عنوان سرمربی بلکه کمک مربی، می خواستند در تیم باشم همه زحمت ها را من بکشم بعد آنها آن را به نام سرمربی ثبت کنند، حقیقتش من قبول نکردم ، بعد از آن همه بی محلی و بی آبرویی، حس می کنم می خواستند در گوشه ها به من جا دهند تا صدایی از من در نیاید ، متاسفانه آقایان خوب بلدند صحبت کنند برعکس ما ، جوری حرف می زنند که به درد ۱۰ سال بعدشان هم بخورد.

جعفری در ادامه گفت: علی نژاد حالا هر جا بنشیند می گوید ما خواستیم جعفری برگردد خودش نپذیرفت و با این صحبت ها دیگران را فریب می دهد، بعد از آن ایشان نگذاشتند من در هیچ جایی فعالیت کنم، دیکتاتوری از این بالاتر؟ با کرمانشاه قرارداد ۵ ساله بستم حتی قرار شد به نیت ۵ تن مقداری از رقم آن را به نیازمندان بدهند این خبر پیوستنم به کرمانشاه حتی رسانه ای هم شد اما به یکباره رئیس هیئت استان که دوست صمیمی رئیس فدراسیون است به من گفت که علی نژاد نمی گذارد تو مربی باشی و همه چیز منتفی شد، بعد از آن چندین کلاس مربیگری قرار بود در اصفهان برگزار کنم اما با مخالفت علی نژاد اینجا هم نتوانستم فعالیت کنم جدیدترینش همین چند وقت پیش در انتخابی تیم ملی مبارکه بود که نگذاشتند شاگردانم را کوچ کنم.

وی با بیان اینکه علی نژاد از اینکه در مبارکه برایش بنر خوش آمد گویی نزده بودند، گلایه داشته است ، در این خصوص توضیح داد: وقتی علی نژاد به مبارکه آمد انقدر عقده ای است که گفت چرا برای من پارچه خوش آمد نزدید و رئیس استان را مجبور کرد تا بنر بزند، در مسابقات داورها کمک داورها برایم خم می شدند اما معذرت می خواستند که علی نژاد گفته باید آیدی کارت داشته باشی تا بتوانی کوچ کنی، جالب اینجاست که بسیاری از مربیان آیدی کارت نداشتند و تنها گیرشان به من بود، داور ها با کمال شرمندگی تا زانو جلویم خم می شدند.گفتم به رئیستان بگویید جعفری حتی اگر پشت پنجره هم کوچ کند می تواند بهترین نتیجه را بگیرد.

قهرمان ووشوی جهان اعلام کرد: من تمام زندگیم را وقف خیریه کردم اما نگذاشتند حتی یک کوچولو رسانه ای شود، من اکنون نه حرفه ای بلدم نه می توانم کاری بکنم ، تنها علاف و بیکار می گردم دو ماشین داشتم که فروختم و خرج زندگیم کردم متاسفانه کسانی که پیش از این فقط می خواستند دنبال ما راه بروند، مربی و سرمربی شده اند ، چرا که زیر پرچم علی نژاد هستند، همین علی نژاد سال ۲۰۰۵ دکتر تیم بود ، من در مسابقات جهانی با دست شکسته طلا گرفتم ، آن موقع دوست داشت فقط با من عکس بگیرد و کیف کند اما حالا همین آقا من را پس نمی زند، یک بار به ایشان پیام دادم که دکتر من به تو بی احترامی نکرده بودم چرا حاضر شدی این کارها را با من بکنی؟

جعفری به مشکلات مالیاتی هم اشاره کرد و گفت: من همیشه حامی بچه ها بودم، اگر کسی از وضع درآمد ها ناراضی بود می رفتم و می گفتم که از رقم قرارداد من کم کنید به این بازیکن بیفزایید با اینکه خودم احتیاج داشتم، آن موقع طوری با ما قرارداد می بستند که همان اول مالیات می دادیم بعد در سه قسط رقم را به ما می دادند، الان بعد چند سال فهمیده ام که در سال های ۸۷، ۸۸ و ۸۹ مالیات من پرداخت نشده، از محرم تا حال دنبال کارهایش بودم اما نوع قرارداد طوری بود همان یک بار که از ما مالیات می گرفتند دوباره هم باید پرداخت می کردیم و الان بعد از چند سال متوجه شده ام حتی برگه قرارداد هم دستمان ندادند که اقدامی کنیم و شکایت کنم.

وی اظهار داشت: امثال من در ووشو زیاد است ، من برای حسین همه کار کرده ام کسی بود که موقع کوچ او غش کردم، اما حالا دیگر نمی توانیم با هم حرف بزنیم به بسیاری از دوستان قدیمی ام هم گفته که با جعفری قطع رابطه کنید. واقعا کار کردن خر بود و خوردن یابو! ۱۷ سال زحمت کشیدم و حالا بقیه کیف آن را می کنند که ووشو پیشرفت کرده است.

ستاره ووشو ایران خاطرنشان کرد: زمانی که آکادمی تیم ملی زیر زمین فدراسیون بود من می رفتم فقط تمرین می کردم بعد شنیده بودم که علی نژاد می گوید چرا به دیدن من نمی آید من رئیسم، من هم می گفتم فقط تمرینم را می کنم و می روم کار دیگری ندارم، امیر فضلی کسی که به وی می نازند در مسابقات ستارگان باخت در ایران هم باخت چرا نمی نشینند برنامه ریزی کنند که برگردد به روزهای اوجش؟ سجاد عباسی که الان خداحافظی کرده، چند سال پیش می خواست از دست این ها خداحافظی کند من نگذاشتم و الان بعد چند سال دیکر نتوانست وضع موجود را تحمل کند، حتی محسن سیفی هم می خواست خداحافظی کند، پیام هایش موجود است من باوی صحبت کردم وگفتم نرو ، وقتی در لیگ باخت برق شادی در چشمان آقایان مشهود بود، آنها وانمود کردند که ووشو پیشرفت کرده که سیفی در ایران می بازد اما نگفتند با این بچه چه کارهایی کردند.

سرمربی سابق ووشو در بخش پایانی صحبت هایش خاطرنشان  کرد: باز هم اعلام می کنم این حرف ها را نزدم که برگردم، من تا این نفرات روی کار هستند نمی آیم، اکنون هم بیکار هستم چرا که نگذاشتند در جای دیگر مشغول شوم و از راهی بلدم نان زن و بچه ام را تامین کنم.

انتهای پیام/