به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ رقابت های گرند پریکس جودو هم اکنون به میزبانی آلمان در حال برگزاری است و محمد درخشان، رئیس فدراسیون ایران هم به آنجا رفته است .

سفر درخشان به آلمان چندمین سفر وی بعد از بر عهده گرفتن سمت ریاست فدراسیون محسوب می شود و پیش از این وی به ازبکستان، قزاقستان، ابوظبی ، ژاپن ، آذربایجان و چین رفته است.
اما جدی ترین مسئله، آن روی سکه و طرف مقابل رئیس فدراسیون است، یعنی ملی پوشان، که بعد از رقابت های المپیک ۲۰۱۶ تاکنون در هیچ رویداد بین المللی شرکت نکرده اند و روز به روز در رنکینگ فدراسیون جهانی افت می کنند .

جودوکاران ایران در این مدت تنها در اردوی مشترک مجارستان شرکت کرده اند که از نظر کارشناسان این رشته ورزشی، هیچ خروجی مثبتی نداشته است. بعد از مجارستان حضور در یک تورنمنت دسته چندمی در پرتغال هم در دستور کار قرار گرفت اما به دلایل نامعلومی شرکت در این مسابقات هم منتفی شد.
یکی دیگر از نکات قابل توجه امسال و بعد از حضور درخشان در صندلی ریاست فدراسیون ، برگزار نشدن رقابت های لیگ است؛ لیگی که قرار بود با کیفیت تر برگزار شود اما در حد شعار انتخاباتی باقی ماند و مسابقه ای برگزار نشد.
در میان این همه اتفاق ریز و درشت تنها کسانی که ضربه می خورند دختران و پسرانی هستند که جودو را به عنوان رشته ورزشی انتخاب کرده و سال ها برای موفقیت در آن عرق ریخته اند اکنون باید حسرت یک مسابقه هم بر دلشان بماند.

با این وضعیت مشخص نیست جودو ایران در بازی های کشورهای اسلامی و رقابت های آسیایی که اوایل سال ۹۶ برگزار می شود چه نتایجی را کسب خواهد کرد؟

انتهای پیام/