به گزارش خبرگزاری ایپنا؛ علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با سایپا اظهار داشت: سایپا فردا میزبان مسابقه است که ورزشگاه بازی را از تختی به آزادی انتقال دادند و این مسئله به کیفیت بازی تاثیر می‌گذارد. اگر همین رسیدگی به چمن ورزشگاه آزادی به ورزشگاه تختی هم بشود شرایط چمن آن ورزشگاه هم خوب می‌شود. بازی سختی با سایپا داریم.

منصوریان ادامه داد: سایپا تیم بسیار خوبی است و کادر فنی و مجموعه این باشگاه و مخصوصا حسین فرکی قابل احترام هستند و فکر می‌کنم بازی بسیار دشواری داریم. چرا که هر دو تیم روی زمین بازی می‌کنند البته ما باید با چالش‌های بازی در لیگ و مشکلاتی که در چند روز اخیر با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم به مصاف سایپا برویم. این بازی بسیار بازی حساسی است چرا که تیم سایپا به خوبی توانسته با چند نتیجه خوب به جریان مسابقه لیگ برگردد. از طرفی هم تشکر کنم که این بازی را به ورزشگاه آزادی انتقال داده‌اند چرا که هم رفت و آمد هواداران راحت می‌شود و هم دو تیم که روی زمین بازی می‌کنند می‌‌توانند با کیفیت بیشتری عمل کنند.

وی در مورد اینکه ظاهرا به خاطر مشکلات مالی بازیکنان‌تان اعتراض کرده اما زمانی عضو هیأت مدیره استقلال می‌گوید بازیکنان حق اعتراض نداشته‌اند زیرا ۵۰ درصد از پول خود را گرفته‌اند، گفت: اساسا یک باشگاه تمام نیروهایش برای یک منافع می‌جنگند از رئیس و اعضای هیأت مدیره گرفته تا مدیرعامل وسرمربی و بازیکنان و تدارکاتچی همه برای یک منافع می‌جنگیم و کنار همدیگر هستیم. این مسئله در باشگاه‌های پرهوادار هم بیشتر نمود پیدا می‌کند و باید از اعتبار و شان باشگاه هم حمایت کنیم. باشگاه‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس که پرهوادار هستند تا در رتبه‌های بعدی تراکتورسازی،‌سپاهان، ذوب‌آهن، فولاد و حتی سیاه‌جامگان که نام نزدیک ابومسلم دارد چندین هزار جمعیت دارند تبعات اولیه برای ماست. همه ما عضو یک خانواده هستیم و باید هر چالش و اتفاقی را با هم دیگر پشت سر بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: بارها هم به صورت حضوری به زمانی گفتم و هم از طریق رسانه‌ها و سایت‌ها برایش پیغام فرستادم که خیلی مواقع بهترین کمک می‌تواند سکوت باشد و نباید تحت هر شرایطی هر صحبتی انجام شود. گاهی سکوت می‌تواند بهترین کمک برای یک چالش باشد. کمترین توقع من و تیم استقلال از ایشان همین است. ما ۹ دستیار فنی به تیم اضافه کردیم. ۲ عضو پزشکی به تیم اضافه شدند و ۱۱ بازیکن قدیم و جدید جابجا شدند. با این شرایط وقتی به دیزاین فوتبال دنیا هم نگاه کنید متوجه می‌شوید زمان می‌تواند بهترین مسئله برای از بین رفتن این چالش باشد و در کنارش همدلی و اتحاد اعضا. از زمانی می‌خواهم اگر می‌خواهند کمکی به ما کنند سکوت‌شان بهترین کمک است. بعضا این مسائل خیلی غیرقابل کنترل می‌شود.

منصوریان با اشاره به شهاب جهانیان عضو دیگر هیأت مدیره گفت: جهانیان در ۸ ماه گذشته مصاحبه‌ای نکرده و بعد از هر مسابقه هم به من تلفن کرده است. چه بعد از برد و چه بعد از باخت گفته که هیأت مدیره محکم پشت سرت هستند. به انقلاب جوانگرایی که انجام داده‌ای، ادامه بده. برخی از شما بعضا از من گلایه می‌کنید که چرا کم مصاحبه می‌کنم اما می‌گویم فاصله بین دو کنفرانس خبری ۴ روز است و نباید همیشه در رنکینگ صحبت کردن باشیم.

وی با اشاره به صحبت‌های زمانی گفت:‌از زمانی گلایه دارم. او در حوزه مسائل مالی، مدیریتی، فنی و حوزه‌های مختلف مصاحبه کرده است ما تلاش کردیم قداست او لطمه نخورد و حتی مصاحبه‌هایش را نشنیده گرفتیم. افتخاری مدیر عامل باشگاه گفت لازم نیست حتما همه مصاحبه‌های ایشان را بخوانید.مصاحبه دیروز زمانی هم نخواندم اما از خرمگاه خواستم که کلیت مصاحبه را به ما بگوید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: این مصاحبه‌ها قطعا به ما آسیب می‌رساند در بازی فردا. اما می‌خواهم دلیل دو روز تمرین نکردن‌مان را بگویم. چون بازیکنان در اینجا ۴۰ درصد از قراردادشان را گرفته‌اند.۳۰ درصد در زمان افشارزاده و ۱۰ درصد در زمان افتخاری. و نزدیک به ۳۰ درصد هم از قرارداد بازیکنان از بین رفته است.

چرا که امور مالیاتی مبلغی را از حساب باشگاه برداشت کرده است و یک میلیارد هم از اسپانسرهای باشگاه برداشته اند که با این وضع من به افتخاری گفتم که باید از حق هواداران دفاع کنیم.

چرا که در مدیریت افتخاری  ۴ میلیارد تومان هم به حساب بازیکنان خارجی انتقال داده شد و اگر این مبالغ نبود ما تا به حال می‌توانستیم قراردادها را به ۷۰ درصد برسانیم.

دقیقا شرایط بازیکنان را درک می‌کنم و بدون شک می‌گویم که هیچ بازیکنی خارج از عرف قراردادها مبلغی را دریافت نکرده و نمی‌کنند. از این موضوع در ابتدای فصل هم افشارزاده تمکین کرد و هم افتخاری استقبال کرد.

می‌خواهم راحت با هواداران صحبت کنم. ما وقتی برای لیگ قهرمانان آسیا می‌خواستیم شروع به کار کنیم در نیم‌فصل رقابت‌های لیگ برتر بودیم و به بازیکنان گفتم که ما هیچ پولی نداریم. هر کسی که نمی‌تواند بماند همین حالا برود و گفتم من به رختکن می‌روم هر کسی که با من به زمین برگشت می‌فهمم که آن بازیکن استقلال است. بازیکنان دلاورانه و مردانه تا به حال بازی کرده‌اند و یک نفر هم تا قبل از بازی با التعاون هیچ حرفی از مشکلات مالی به زبان نیاورد اما بعد از این بازی بازیکنان آمدند و مشکلات خود را گفتند و گفتند که با افتخاری صحبت کنیم تا مشکلات حل شود و وقتی به تهران هم آمدیم هیچ پولی پرداخت نشد. به دلیل اینکه اصلا وجهی در حساب باشگاه نبود.

منصوریان در خصوص اسپانسرهای تیم استقلال اذعان داشت: ما دو اسپانسر داریم که بانک کوثر یکی از آنهاست و تا به حال هم واقعا بیشتر از استاندارد خود به ما کمک کرده است و همراه اول هم همین کمک‌ها را برای ما داشته است و حالا از صندوقی مدیرعامل شرکت همراه اول می‌خواهم که در این شرایط سخت به کمک ما و پرسپولیس بیاید. من خودخواه نیستم و چون شرایط را درک می‌کنم می‌خواهم هم به ما کمک شود و هم به پرسپولیس.

وی ادامه داد: بهنام برزای تا به حال ۴۰ درصد گرفته و از فصل گذشته هم ۷۰ درصد از قراردادش را نگرفته است. این شرایط مشابه برای همه بازیکنان است. واقعا در حال حاضر تیم ما شرایط روحی خوبی ندارد و بازیکنان عصبی هستند و با ادامه این روند مطمئنا مصدومیت‌ها و مشکلات به سراغ ما می‌آید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با این شرایط روحی بد تمرین را تعطیل کنیم. بازیکنان امروز که برای تمرین آمده بودند به زمانی عضو هیأت مدیره باشگاه اعتراض داشتند که او گفته است بازیکن صد میلیونی آورده‌اند و به آن ۹۰۰ میلیون تومان پول داده است. من می‌گویم که آقای زمانی کاش این حرف‌ها را نمی‌زدی.