به گزارش خبرگزاری ایپنا ؛ مسابقات جایزه بزرگ جودو  از روز  جمعه با حضور ۱۸۳ جودوکار از ۳۱ کشور به میزبانی جمهوری آذربایجان آغاز شد و تیم ملی کشورمان با ۱۰ جودوکار در ۵ وزن در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

سعید ملایی تنها نماینده ایران  بود که موفق شد به دیدار نهایی وزن ۸۱ کیلوگرم راه پیدا کند، وی با قبول شکست برابر نماینده آذربایجان به مدال نقره رسید و همین یک مدال حاصل کار تمامی نمایندگان ایران بود

ملایی  در مرحله نخست؛ “افیق صفرلی” از آذربایجان را از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی نیز “فرانک دی ولت” از هلند را شکست داد.  این جودوکار المپیکی در مرحله نیمه نهایی برابر “اوگان باتار” از مغولستان نیز با ضربه فنی پیروز شد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

اما علیرضا خجسته که پیش از این در رقابت های المپیک هم در وزن خود با ورزشکار رژیم غاصب صهیونیستی مبارزه نکرده بود، این بار هم با همین قرعه روبه رو شد و بعد از برد در مبارزه اول ، مقابل ورزشکار رژیم غاصب به میدان نرفت، این نماینده ایران یکی از سربلند ترین نفرات حاضر در ملی پوشان اعزامی به باکو به شمار می آید.

 ابوالفضل محمودی نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم در گروه D دور نخست به مصاف یانیس لاو چرچیف نماینده بلغارستان رفت و ظرف ٣٣ ثانیه ایپون شد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

قاسم نوری زاده نماینده وزن ۶۶- کیلوگرم با شکست مقابل نماینده ژاپن از گردونه رقابت‌ها حذف شد. وی پس از ایپون مقابل توموفومی از ژاپن ودا زود هنگام با این دوره از مسابقات داشت.

محمد محمدی بریمانلو امروز به میدان رفت اما نتوانست عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد. وی در وزن ۷۳- کیلوگرم در گروه A دور نخست استراحت کرد و سپس به مصاف ریکی ناکایا از ژاپن رفت و ایپون شد. نماینده ژاپن مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن، دو طلا و یک نقره جهان را در کارنامه دارد.

مهدی فتحی پور دیگر نماینده ایران در وزن ۷۳ کیلوگرم در گروه C دور نخست استراحت کرد و سپس در یک مبارزه سخت با لاشا شاداتاشویلی دارنده طلای المپیک ۲۰۱۲ و برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو و نفر چهارم رنکنیگ جهانی از گرجستان مصاف داد و ایپون شد.

به این ترتیب پرونده این مسابقات با تنها یک مدال بسته شد.

انتهای پیام/