به گزارش خبر گزاری ایپنا،

رقابت های انتخابی تیم های کشتی آزاد و فرنگی جوانان

از صبح روز پنجشنبه در خانه کشتی شماره ۲ مجموعه ورزشی آزادی

تهران آغاز شده و عصر امروز به پایان می رسد.

در پایان مسابقات روز نخست این رقابت ها

نفرات برتر چهار وزن کشتی آزاد و چهار وزن کشتی فرنگی مشخص شدند.

در کشتی آزاد و در وزن ۵۰ کیلوگرم علی فاتحی از تهران در دو دیدار

و با نتایج ۶ بر ۴ و ۷ بر یک امیر پرسته از مازندران را شکست داد و قهرمان شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم یونس امامی از تهران در دو مسابقه

و با نتایج ضربه فنی و ۱۳ بر ۶ مقابل ابوالفضل حاجی پور از مازندران

به پیروزی رسید و به عنوان نخست رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد متقی نیا از خراسان رضوی

و علی سوادکوهی به دیدار فینال راه یافتند که متقی نیا در دو کشتی

و با نتایج ۱۰ بر صفر و ۶ بر یک به پیروزی رسید و عنوان اول را از آن خود کرد.

در وزن ۹۶ کیلوگرم نیز دانیال شریعتی نیا از همدان که

کشتی نخست خود با فتاحی را ۴ بر ۲ پیروز شده بود

در کشتی دوم نیز با توجه به حضور نیافتن فتاحی به دلیل مصدومیت پیروز شد و به عنوان قهرمانی رسید.

در کشتی فرنگی و در وزن ۵۵ کیلوگرم محمدجواد رضایی

از قم نیز که در دور مقدماتی مقابل بهنام عبدولی از خوزستان با نتیجه ۹ بر صفر

شکست خورده بود در دیدارهای بعد با نتایج ۱۰ بر صفر و ۸ بر ۷ از سد وی گذشت و به عنوان نخست رسید.

در وزن ۶۶ کیلوگرم امین کاویانی نژاد از خوزستان که در دیدار نخست حسین اسدی

از خوزستان را با نتیجه ۷ بر یک شکست داده بود در

دیدار دوم نیز با نتیجه ۲ بر ۲ از سد اسدی گذشت و نفر اول این وزن شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم مهدی بالی و محمدهادی ساروی

از مازندران به دیدار فینال راه یافتند که محمدهادی ساروی

در دو دیدار و با نتایج ۹ بر ۲ و ۲ بر یک به پیروزی رسید و عنوان نخست را از آن خود کرد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم نیز امیرمحمد حاجی پور از مازندران

با نتایج ۱۴ و بر ۵ و ۴ بر صفر امین میرزازاده از خوزستان را مغلوب کرد و قهرمان شد.

بر این اساس رده بندی انفرادی مسابقات روز نخست به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
۵۰ کیلوگرم: ۱- علی فاتحی (تهران) ۲- امیر پرسته (مازندران)

۳- مجتبی نوروز صحرایی (توابع تهران) ۴- وحید ورزیده (توابع تهران)

۵- علیرضا گودرزی (تهران) ۶- جواد مرتمی (مازندران) ۷- علی مهاجر (گلستان)

۶۰ کیلوگرم: ۱- یونس امامی (تهران) ۲- ابوالفضل حاجی پور (مازندران)

۳- رضا محمدی (توابع تهران) ۴- مهدی مولایی (خوزستان) ۵- آرش سلیمانی (خوزستان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- محمد متقی نیا (خراسان رضوی) ۲- علی سوادکوهی (مازندران)

۳- فریبرز بابایی (مازندران) ۴- ابراهیم قلی پور (مازندران)

۵- سجاد غلامی (البرز) ۶- محمدحسین قصاب باوفا (خراسان رضوی)

۷- محسن مصطفوی (آذربایجان شرقی) ۸- فرهاد عبدی (تهران)

۹- ارسلان رجائی فر (بوشهر) ۱۰- یوسف سبزی (قم)

۹۶ کیلوگرم: ۱- دانیال شریعتی نیا (همدان) ۲- امیررضا فتاحی (تهران)

۳- میثم عبدی (توابع تهران) ۴- سجاد عزیزی (توابع تهران)

۵- رضا ظاهری (مازندران) ۶- امیرحسین شیور (مازندران) ۷- امیرارسلان تاتاری (خراسان رضوی)

۸- مهدی بابایی (همدان) ۹- حبیب سلطان پور (آذربایجان غربی)

کشتی فرنگی:
۵۵ کیلوگرم: ۱- محمدجواد رضایی (قم) ۲- بهنام عبدولی (خوزستان)

۳- میثم دلخانی (فارس) ۴- اشکان میرکاری (لرستان)

۵- علی رستار (کرمان) ۶- مهدی محسن نژاد (خوزستان)

۷- عارف کریم دوست (گیلان) ۸- علی نوربخش (تهران)

۹- کیانوش غضنویان (مازندران)

۶۶ کیلوگرم: ۱- امین کاویانی نژاد (خوزستان) ۲- حسین اسدی (خوزستان)

۳- محمدسعید عزیزی (کرمانشاه) ۴- سجاد ایمن طلب (مازندران۹ ۵- علی اکبر محمدی (خراسان شمالی)

۶- محمدرضا مختاری (فارس) ۷- محمد محصولی (فارس) ۸- محمدرضا آقانیا (مازندران)

۸۴ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (مازندران) ۲- مهدی بالی (مازندران)

۳- آرمان علیزاده (خوزستان) ۴- علیرضا شیخی (البرز) ۵- محمدرضا رضایی (قم)

۶- حسن فروزنده (تهران) ۷- رضا نجفی (گیلان) ۸- امیر کلوانی (آذربایجان غربی)

۱۲۰ کیلوگرم: ۱- امیرمحمد حاجی پور (مازندران) ۲- امین میرزازاده (خوزستان)

۳- مسعود میرزائیان (چهارمحال و بختیاری) ۴- مجتبی رضایی (البرز)

۵- ابوالفضل سبکتکین (اصفهان) ۶- سجاد موسوی (خراسان رضوی)

انتهای پیام/