شورای عالی ورزش با حضور بزرگان و مسئولین دستگاههای اجرائی برای بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای مناسب در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی ورزش استان در محل استانداری تشکیل جلسه داد. به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) از خوزستان شورای عالی ورزش به ریاست دکتر حسین زاده معاون استاندار خوزستان با حضور مسئولین ورزش و دستگاه های مرتبط تشکیل و در ابتدا مهندس افشین حیدری مدیر کل ورزش و جوانان ضمن خیرمقدم به حاضرین نقش ورزش در استان را پراهمیت دانست و خاطرنشان کرد: استان خوزستان ظرفیت های بالقوه و پتانسیل بالایی در ورزش کشور دارد. جا دارد در خصوص رفع مشکلات و نواقص سخت افزاری ، نگاه ویژی های به این موضوع داشته باشد. وی در ادامه در خصوص گزارش عملکرد شورای عالی افزود در جلسات قبل چندین مصوبه داشتیم که با پیگیری های مستمر آنها را به اجراء گذاشته ایم. همچنین در خصوص توسعه ورزش همگانی در سطح استان، فعال نمودن ماده ۵۳ در روند اجراء ورزشی کارکنان در دستگاه های دولتی، برگزاری همایش پیاده روی تأمین اعتبار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در راستای مصوبات در شورا نتایج قابل قبولی حاصل شده است. در ادامه علیشاهی معاون فنی اداره کل به تشریح عملکرد هیئت جانبازان و معلولین پرداخت و یادآور شد با توجه به حضور ورزشکاران و قهرمانان توانمند  در رشته جانبازان و معلیولین تا کنون توانسته ایم ۱۵۵ هزار نفر از ورزشکار معلول در استان خوزستان را فعال نمائیم. که بطور میانگین از این حدود ۱۲۰۰ نفر از مراکز ورزشی معلولین استفاده می کنند. علیشاهی در خصوص اهداف اداره کل در ادامه افزود: هدف ما ارتقاء روحیه ورزشکاران معلول و ایجاد انگیزه به این عزیزان است. با توجه به مشکلات زیادی که در جامعه با آن رو به رو هستند اما با شایستگی فراوان در میادین جهانی و المپیک افتخار آفرینی های بی بدیلی را به رخ جهانیان کشیده اند. جا دارد برای رفع مشکل اساسی این قهرمانان که اولویت مکان لازم و تخصصی برای تمرین و اردوهای آنها می باشد اقدامات لازم و سازنده ای صورت پذیرد. در ادامه رییس هیئت جانبازان و معلولین به ارائه گزارشعملکرد در چند وقت اخیر و اهداف این هیئت پرداخت و نکات قابل ملاحظه ای برای رفع این نواقص ارائه نمود.

حیدری: کمیته اقتصادی در ورزش راه اندازی می شود.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گفت: برای ایجاد انگیزه لازم و راهکارهای سازنده برای رفع مشکلات هیئت های ورزشی با استنا احکام صادر شده و برنامه توسعه ششم نقش اقتصاد در ورزش باید پررنگ تر و اجرائی گردد به همین منظور  با توجه به قاون هزینه قطعی (معاف مالیاتی) و تحقق ظرفیت اجرائی از اعتبار بخش های دولتی کمیته اقتصادی در ورزش به زودی در اداره کل ورزش و جوانان راه اندازی و شروع به فعالیت می کند. حیدری در نشست تخصصی شورای عالی ورزش متذکر شد ما باید برنامه محور و با برنامه ای جامع و پویا در خصوص رفع موانع و مشکلات زیرساختی ورزش حرکت کنیم. ما از هم اکنون برای حضوری قدرتمند در رقابت های آسیایی و پارا آسایی برنامه های تدوین شده و مدونی با حضور کارشناسان و مسئولین تشکیل داده ایم. خوزستان جایگاه بالایی در ورزش کشور دارد اما در استان از حداقل امکانات بهره وری و استفاده می کند که جا دارد در چنین جلسات سازنده ای نگاه کاربردی برای رفع مشکلات اماکن ورزشی و چه در مسئله سخت افزاری و چه نرم افزاری اقدامات سازنده ای صورت گیرد. همچنین کمیته بازیهای آسیایی و المپیک در اداره کل ورزش و جوانان تشکیل شده است.

حسین زاده: ورزش جایگاه سازنده ای در موضوع اجتماعی دارد

معاون استاندار گفت: با توجه به جایگاه کاربردی و تأثیرگزار بحث ورزش باید نگاه خاصی برای توجه و گسترش همه جانبه ورزش در جامعه داشته باشیم. درادامه جلسه شورای عالی ورزش حسین زاده معاون اجتماعی استاندار نقش ورزش درجامعه رابسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد : با توجه به برگزاری جلسات شورای اجتماعی کشور مشکلات و موانع موجود درورزش و بطور اجمالی درروند اجتماعی استان خوزستان موضوعاتی منجمله ورزش مطرح و نتایج قابل قبولی با اخذ بودجه لازم و مدنظر برای رفع این مشکلات اقدام گردیده است . حسین زاده با تقدیر از بزرگان ورزش ادامه داد : اقدامات سازنده ای در بحث قهرمانی ورزش جانبازان و معلولین داشته ایم ، امیدوارم در جلسات بعدی با حضور کلیه دستگاه های مرتبط که نقش بسزائی می توانند داشته باشند به بررسی مشکلات رشته های دیگر منجمله ورزش بانوان بصورت تخصصی با فعل نمودن کمیته های این شورائ داشته باشیم . وی همچنین از عدم حضور سازمان بهزیستی در جلسه انتقاد کرد . در پایان دوتن از حاضرین به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادت خود پرداختند .