مهرو کمرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایپنا در خصوص نظر کادر پزشکی برای حضور کیمیا علیزاده در بازی های کشورهای اسلامی بیان کرد: من پیش از این اعلام کرده بودم که اگر دکتر کیمیا علیزاده صلاح نداند، وی را در ترکیب تیم برای بازی های کشورهای اسلامی نمی گذارم، همین اتفاق هم افتاد و پزشک وی گفت که پای کیمیا توان وارد شدن یک شوک دیگر را ندارد و حتی در تمرینات هم نمی تواند همه فن ها را بزند، به همین سبب غیبت علیزاده در باکو قطعی شد.

وی در ادامه گفت: برای اینکه به ارنج اصلی در بازی های کشورهای اسلامی برسیم با توجه به مبارزه هوگوپوشان در مسابقات مراکش و جام فجر قرار شد برای وزن ۵ و ۶ انتخابی برگزار کنیم ، سپس روز سه شنبه ارنج را اعلام خواهیم کرد.

**قهرمانی بانوان ایران در تورنمنت 
سرمربی تیم ملی بانوان تکواندو در خصوص قهرمانی بانوان ایران در جام ریاست جمهوری آفریقا در مراکش بیان کرد: این مسابقات در سطح G2 برگزار شد و نمی توانم بگویم سطح پایینی داشت کشورهای قدرتمندی همچون آلمان، اسپانیا، کرواسی، مصر و بلژیک در آن نماینده داشتند، حتی چند تکواندو کار المپیکی از دور رقابت ها حذف شدند.

وی افزود: در تاریخ تکواندو این اولین بار بود که تیم بانوان ایران در یک تورنمنت بین المللی به مقام قهرمانی رسیدند و افتخار بزرگی است هرچند این موضوع باعث نشد که مغرور شویم، من هدف های بزرگتری برای بانوان تکواندو دارم و حضور در این رقابت ها بیشتر برای محک تکواندوکاران ما بود.

کمرانی تاکید کرد: دوست داشتم انگلیس هم در این تورنمنت شرکت می کرد اما آنها نیامدند و خیلی حیف شد چون بچه های ما کمتر این فرصت ها برایشان ایجاد می شود تا با حریفان قدر مبارزه کنند ، برخی تکواندو کاران ما اولین بار بود که در یک میدان بین المللی حضور می یافتند، من در وزن یک، از عملکرد کیانا اخوان و مداحی بسیار راضی بودم، طیبه پارسا و سودابه پورصادقی هم اولین تجربه شان بود و بسیار روی تاتامی قوی کار کردند.

**درخواست برگزاری اردوی مشترک داده امسرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: بچه های ما بعد از مسابقات مراکش یک روز استراحت کردند سپس دوباره وارد اردو شدند، بعد از آن جام فجر را داشتیم که بعد از پایان این رقابت ها بانوان ما دوباره تمریناتشان را در اردو بدون وقفه آغاز کردند درخواست داده ام تا یک تمرین مشترک داشته باشیم در یکی از کشورهای ترکیه، انگلستان و فرانسه امیدوارم که موافقت شود و این فرصت خوب در اختیار ما قرار بگیرد.

کمرانی تاکید کرد: البته ما مشکل ویزا هم داریم و هر کشوری که می خواهیم برویم حتما باید از یک ماه قبل برای گرفتن روادید اقدام کنیم.

انتهای پیام/