در پایان نخستین روز از اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا، تکواندوکاران کشورمان موفق به کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری ایپنا ،و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا از ظهر روز گذشته (شنبه) با حضور ۳۳۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور  در سالن “ایبیات” آگادیر آغاز شده است و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.
در نخستین روز این رقابت ها مبارزات تکواندوکاران اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم زنان برگزار شد که فاطمه مداحی و کیانا اخوان (وزن ۴۶- کیلوگرم)، فاطمه اموری (وزن ۵۳- کیلوگرم)، حنانه همتی و پریسا جوادی (وزن ۶۲- کیلوگرم)، نفیسه مخلصی و فاطمه مصطفایی (وزن ۷۳- کیلوگرم) نمایندگان کشورمان بودند که موفق به کسب ۴ مدال طلا، نقره و برنز شدند.
در وزن ۴۶- کیلوگرم فاطمه مداحی قهرمان شد و کیانا اخوان بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد. فاطمه مصطفایی در وزن ۷۳- کیلوگرم توانست عنوان قهرمانی را کسب نماید و نفیسه مخلصی در همین وزن به مدال برنز رسید.
امروز و در روز پایانی این مسابقات هوگوپوشان اوزان ۴۹-، ۵۷-، ۶۷- و ۶۷+ کیلوگرم با یکدیگر رقابت خواهند کرد که سودابه پورصادقی و ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم، مهسا جدی و طیبه پارسا در وزن ۵۷- کیلوگرم، هانیه اخلاقی در وزن ۶۷- کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن ۷۳+ کیلوگرم نمایندگان کشورمان هستند.
هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور، سارا خوش جمال فکری و ریحانه فولادى به عنوان مربی است. زهرا سروی نیز به عنوان سرپرست تیم می باشد.
مسابقات جام ریاست آفریقا (G2) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می گیرد.