علیرضا استکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ بعد بازگشت از دوره مربیگری اوکراین و گرفتن ستاره دوم مربیگری گفت: این سومین دوره ای بود که برای گذراندن دوره های مربیگری از کشور خارج می شدم، دوره اول سال ۲۰۱۳ در اردن بود که بنا بر شرایط نتوانستم به هدفم برسم، بعد از آن سال ۲۰۱۵ براى گرفتن ستاره اول به كشور قزاقستان رفتم و در آكادمى بوكس آلماتى به ستاره اولم رسیدم، ستاره دوم را هم که بعد از گذراندن دوره و پشت سر گذاشتن موفق آزمون در اوکراین گرفتم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ستاره دوم مربیگری آنچنان که در کشورهای دیگر اهمیت دارد، برای ایران هم مهم است یا خیر، بیان کرد: من با هزینه شخصی برای گذراندن این دوره به اوکراین رفتم البته فدراسیون بوکس معرفی نامه من را صادر کرد، تنها هدفم این بود که دانشم را به روز کنم، برای خودم رفتم و کاری به دیگران ندارم ،الان جزو مربیان شناخته شده آیبا هستم و  فکر می کنم کارم از این به بعد تازه شروع می شود.

مربی باتجربه بوکس خاطرنشان کرد: در ایران من تنها مربی هستم که دو ستاره است و برای هرستاره دوره دیده، در سال ۲۰۱۲ که آیبا قانون ستاره را گذاشت، فدراسیون های هر کشور مدارک و سوابق مربیان موردنظر خود را ارسال کردند که به آنها ستاره بدهند، شاید اسمش این باشد که ستاره گرفته باشند اما ستاره های هیچ کدام تایید نشده است و برای قطعی کردن آن باید حتما دوره ببینند.

استکی درباره دوره مربیگری اوکراین توضیح داد: در این دوره مربیگری ۳۳ مربی از نقاط مختلفی همچون انگلستان، اتریش، لهستان، اسلواکی و دیگر دیگر کشورها حضور داشتند و همین موضوع باعث شد بتوانیم تبادل اطلاعات خوبی نیز در کنار کلاس‌ها داشته باشیم. بعد از کلاس ها هم آزمون عملی داشتیم هم آزمون کتبی و من موفق شدم هردو را به خوبی پشت سر بگذارم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به حضور هنرمندان در کلاس هایش هم اشاره کرد و در این باره گفت: من از قدیم با هنرمندان زیادی کار کرده ام؛ حامد بهداد، محمدرضا فروتن، علی ضیا، احسان علیخانی و پوریا پورسرخ و … از جمله این هنرمندان هستند که با هم تمرین کرده ایم، رابطه خوبی با مردم دارم،  فکر می کنم باید بوکس را به همه شناساند.

مربی با تجربه بوکس کشورمان در پایان گفـت: دوست دارم برای گرفتن ستاره سوم هم اقدام کنم، باید یک مدت از ستاره دوم بگذرد، هدفم این است بوکس را به صورت حرفه ای و با دانش روز دنیا دنبال کنم و به شاگردانم انتقال دهم.