به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ فدراسیون اسکواش یکی از معدود فدراسیون هایی بود که بدون حاشیه و دور از چشم ذره بینی رسانه ها سال ها با ریاست مسعود سلیمانی اداره می شد.

اما بعد از روی کار آمدن محمدحسین سنایی به سمت سرمربی تیم ملی، حاشیه های زیادی گریبان اسکواش را گرفت تا جایی که شنیده ها حاکی از آن است که آقای سرمربی در کورت فدراسیون و ساعاتی را که باید به ملی پوشان اختصاص دهد، شاگرد خصوصی می گیرد و بعد از دریافت پول از خانواده ها وعده می دهد که بچه هایشان به تیم ملی خواهند رفت!

نکته قابل توجه اینجاست که سلیمانی، هم تمام ریش و قیچی را به دست سرمربی تیم ملی داده تا جایی که مدتی پیش در صفحه رسمی اینستاگرام خود اعلام کرد که از این پس برای پوشیدن لباس تیم ملی، مسابقه انتخابی برگزار نمی شود و دعوت اسکواش بازان به صورت گزینشی و با نظر سرمربی است!

جمله ای که به راحتی راه را برای هر گونه سلیقه ای عمل کردن باز می کند.

جدیدترین اتفاق و بعد از تمام زیرآبی های آقای سرمربی، که بیشتر اسکواش بازان دیدند و سکوت کردند، جایی رقم می خورد که نامه ای جالب توجه به هیئت تهران ارسال شده و اعلام می شود که عرفان جمشیدی در رقابت های قهرمانی آسیا تخلفاتی داشته است! از جمله این تخلفات هم می توان به این موارد اشاره کرد که جمشیدی دلش با تیم ملی نبوده! زیاد غذا خورده ! یا وقتی باخته زیاد ناراحت نشده است!

اتهامات جالبی که با دیدن نامه بیشتر مخاطب را به خنده دعوت می کند تا اینکه تخلفی را عنوان کرده باشد.

برهمین اساس به سراغ عرفان جمشیدی رفتیم تا پای درددل این ملی پوش باتجربه اسکواش کشورمان بنشینیم.

**جمشیدی: دنبال باند بازی هستند و هدفشان کنار زدن ملی پوشان اصلی است

ملی پوش اسکواش کشورمان در گفتگو با خبرنگار ایپنا درخصوص موضوع نامه ارسالی فدراسیون به هیئت تهران گفت: بهمن ماه سال گذشته بود که رقابت های انتخابی تیم ملی گذاشتند و از بین ۱۰ نفر من نفر اول شدم، البته برای مسابقات قهرمانی آسیا ۴ نفر را اعزام کردند.

وی در ادامه افزود: بعد از آن به ما اعلام شد که تا قبل از مسابقات قهرمانی آسیای هند حتما اردو برگزار می کنیم، اما تا روز اعزام هیچ اردویی برگزار نشد و ما مستقیم برای پرواز به فرودگاه رفتیم، مگر می شود قبل مسابقه به این حساسی تیم اردو نداشته باشد؟ این ها همه به خاطر باندبازی است و هدفشان کنار زدن نفرات اصلی تیم ملی است.

جمشیدی خاطرنشان کرد: سرمربی تیم ملی در هند در سکوی تماشاگران نشسته بود و تیم را کوچ نمی کرد، متاسفانه او فقط دنبال باندبازی است، در ساعت هایی که کورت متعلق به فدراسیون است شاگرد خصوصی می گیرد.

ملی پوش اسکواش مدعی شد: سجاد زارعیان جزو دارودسته سنایی رفته است و همه جا هوایش را دارند، یک روز قبل از رقابت های انتخابی اعلام کردند که زارعیان دیسک کمر دارد و مسابقه نداد بعد از آن دیدیم در مسابقه بعدی آمد و مشکلی هم نداشت ، البته سنایی به من هم گفته بود با وی تمرین کنم خودم قبول نکرده بودم،  الکی روی مسائل سرپوش می گذارند و کسی هم نیست به آنها بگوید چرا؟

 

*** متنی که عرفان جمشیدی در اینستاگرام به اشتراک گذاشت:

به نام خداوندجان و خرد

جناب آقای محمدحسين سنايی
سرمربي محترم تيم ملي اسكواش جمهوري اسلامي ايران
ضمن عرض سلام به جنابعالي و همكاران گراميتان
امروز نامه اي به دستم رسيد، كه در كمال تعجب و تاسف مطالبی در آن اذعان داشته ايد كه كاملاً خلاف واقع است اين موضوع من را به عنوان يك عضو كوچك خانواده اسكواش و كسي كه سال هاي بسياری برای به اعتلا رساندن پرچم كشور عزيزم ايران سخت مصمم ساخت تا نامه ای را برای ثبت در تاريخ و روشن شدن اذهان اسكواش، توجه مسئولان محترم وزارت ورزش، توجه و اقدام بايسته هيئت رئيسه و رياست محترم فدراسيون اسكواش، توجه بيشتر و جدی تر اهالی محترم ورزش و همچنين اقدام به خير جنابعالی به رشته ينگارش در آورم:

جناب آقای سنايي
جنابعالي ضمن بر شمردن دلايلي كه براي عدم نتيجه گيري تيم ملي ايران در مسابقات قهرمانی آسيا ابراز فرموديد تلويحاً اصلي ترين دليل را حرفه اي نبودن بازيكنان تيم ملي عنوان فرموديد, بازيكنان تيم ملي ساليان سال است كه از خانواده، زندگي و همه علايق شخصي خود زده اند تا به اينجا برسند و همگي در ليگ برتر كشور بازي ميكنند بايد بفهميم و بررسي نماييم كه چرا اين بازيكنان كه در سطح كاملاً حرفه اي زندگي و ورزش مي كنند در مسابقات هند در نظر شما حرفه اي بازي نكردند.
جناب آقای سنايي
شايد بتوان گفت كه مربيگري يك هنر است و اين هنر نياز به توانايي، دانش، مطالعه، تجربه، تمرين، مهارت، كاريزما و قدرت رهبري و مديريت دارد بديهي است سر مربيگری يك تيم ملي اين ويژگي ها را در حد بسيار بالايي نيازمند است، شما كدامیک از فاكتورهای ذكر شده را در حد متوسط و نه خيلي بالا در حد اين مسوليت خطير از بيشتر سرمربيان پيشين تيم ملي در خود ديده ايد كه مسوليت سنگين اين تيم را پذيرفته ايد؟! پذيرش هر مسوليتي لازمه داشتن حداقل شرايط است آيا داشته ايد؟!

جناب آقای سنايي

آيا انتقال انرژي، هيجان، تحرك و جنب و جوش آقاي امجدخان و ساكب خان در پشت كورت كه در تمامي طول بازي تيم ملي را رهبري مي كرد و تحرك مربيان با دانش و به روز دنيا مانند مانيوم را ديده ايد؟ آيا دليل آن را می دانيد؟ مي شود يكبار توضيح دهيد كه چرا در تمامي زمان مسابقات بازيكنان تيم ملي در هند بر خلاف اين مربيان بزرگ كاملا ريلكس به تماشاي مسابقه مشغول بوديد؟ايا مي دانيد ارتباط تك تك بازيكنان با سرمربي و تحركاتش همانند ارتباط يك رهبر اركستر در يك گروه موزيك مي باشد،ايا بازيكناني كه شما غير حرفه اي ناميديد اين ارتباط را با شما دارند؟

جناب آقای سنايي
آيا شما اقدامي جهت هماهنگي كامل بازيكنان با سرمربي تيم ملي كرده ايد؟

آيا شما از دانش روز مربيگري مبني بر اين كه بايد حداقل سه ماه قبل از هر تورنمنتي اردو اماده سازي برپا كنيد اطلاع داريد؟

جناب آقای سنايي
آيا در چناي هند در روز قبل از مسابقه شما با ما حتي يك دقيقه هم جلسه ای پيرامون مسابقات گذاشته ايد؟ آيا ميدانيد اين رفتار شما باعث افت شديد تمركز و كاهش چشمگيره هماهنگي عصب و عضله شده و در نتيجه كاهش شديد مهارت و تصميم گيري صحيح را سبب مي شود؟!،ايا باز هم ما بازيكنان غير حرفه اي هستيم؟

جناب آقای سنايي
آيا مي دانيد بازي گرفتن و برنامه دادن به بازيكن يكي از فاكتورهاي موفقيت يك مربي و تيم وي است؟  آیا تفاوتی فاحش بين بازي عرفان جمشيدي و برادران شاملي با يك بازيكن تراز اول هندي يا مالزيايي يا شرق اسيايي اينقدر زياد است كه شما ما را غير حرفه اي خوانده ايد؟!

جناب آقای سنايي
مگر نه اين است كه شما و همكارانتان در كورت های فدراسيون اسكواش با يدك كشيدن لغب واهي سرمربي تيم ملي همه كار از جمله شاگرد زدن و پول گرفتن و سر كيسه كردن والدين محترم بچه هاي مظلوم و عاشق اسكواش انجام مي دهيد؟! غير از و ظيفه اصليتون كه تمرين دادن و اماده كردن اعضاي تيم ملي است؟! آقاي سنايي دوره باندبازي و لمپن بازي ديگر تمام شده است،در عصر حاضر همه ما بايد به فكر افتخار آفريني براي كشورمان باشيم.

جناب آقای سنايي
به اعتقاد بنده بهترين كسي كه مي تواند مسئولانه به داد تيم ملي برسد جنابعالي هستيد، اين فرصت تاريخي را از دست ندهيد و با يك تصميم انفجاري و شرافتمندانه با مطالعه و بررسي رزومه مربيان توانمند داخلي يا خارجي فردشايسته اي را براي پذيرش اين مسوليت سنگين فدراسيون اسكواش پيشنهاد دهيد به خدا اين رفتار نه تنها از ارزش جنابعالي كم نميكند بلكه نشان مي دهد تا چه حد ميهن پرست،با ايمان و صادق مي باشيد،براي شما ارزوي موفقيت وبراي تيم ملي كشورم ارزوي بهترين شدن در اسيا و جهان را دارم. عرفان جمشيدي بازيكن حال حاضر تيم ملي اسكواش جمهوری اسلامی ایران

گزارش از نسیم نصیری
انتهای پیام/