به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ مسئولان فدراسیون جودو این روزها در حالی از یک مدال برنز تیمی در رقابت های قهرمانی آسیا، ذوق زده شده اند که حاشیه ها همچنان گریبانگیر جودو است، از مهاجرت محجوب، قهرمان ارزنده جودو به MMA گرفته تا پناهندگی شایان نصیرپور، دارنده مدال های جوانان آسیا به ترکیه و خداحافظی زهرا نادری، پرافتخارترین بانوی جودوکار ایرانی به دلیل سلیقه ای عمل کردن برای گزینش نفرات اعزامی به رقابت های آسیایی ، اعزام های متعدد با نفرات زیاد و تک مداله به مجامع بین المللی ، همچنین اعزام نشدن مجید زارعیان، سرمربی تیم ملی بزرگسالان به مسابقات آسیایی، از دست رفتن پایگاه اصلی جودو (سالن شهید افراسیابی) ، برگزار نشدن رقابت های لیگ جودو، همچنین آزمون مربیان خارجی متفاوت که هیچ کدام انتخاب نشدند.

همه این موارد، نکات قابل توجهی هستند که از مشکل مدیریت حاکم بر جودو ناشی می شوند و عملکرد ضعیفی در کارنامه مسئولان فدراسیون است و نباید از آنها به سادگی عبور کرد.

محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو همچنان سرگرم اعزام های مختلف است و بیشتر وقتش را در سفرهای خارجی می گذراند و به این موضوع واقف نیست که مهاجرت جودوکارانی که چندین سال روی آنها سرمایه گذاری شده است، به طور حتم تاثیر منفی ای در سایر جودوکاران خواهد گذاشت.

فدراسیون نشینان، مدعی هستند که تیم جوانی را به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام کرده اند در حالی که این تیم حاصل دست رنج سرمایه گذاری های فدراسیون قبلی روی آتیه داران جودو بوده است.

رشنونژاد، خجسته، بریمانلو، ملک زاده و نوری زاده از چند سال پیش، دائما در مسابقات نوجوانان و جوانان، مدال آور بوده اند و حتی برخی از آنان در مسابقات آسیایی بزرگسالان نیز شرکت کرده بودند.

کارشناسان و اهالی جودو از وعده های انتخاباتی تحقق نیافته و استفاده از نیروهای حاشیه ای در جودو گلایه دارند و امیدوارند هرچه زودتر فکری به حال و روز فعلی جودو شود.

هیچ کس منکر مدال های دریافتی و توفیق مقطعی جودو نیست، بلکه همه اعضای خانواده جودو از این واهمه دارند که مبادا فرورفتن در باد این تک مدال برنز و مسکن مقطعی، فدراسیون نشینان را از پرداختن به مسائل و مشکلات مهم فعلی منحرف کند.

انتهای پیام/