الیاس علی اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ قبل از اعزام به پنجمین دوره رقابت های المپیک جهانی کارگران بیان کرد:  المپیک جهانی کارگران هر دوسال یک بار برگزار می شود و رشته ورزشی جودو برای دومین بار است که در این پیکارها شرکت می کند در دوره قبل که به میزبانی ایتالیا برگزار شده بود، قهرمان شدیم و این بار هم برای تکرار قهرمانی عازم لتونی خواهیم شد.

وی درخصوص اینکه آیا ترکیب اعزامی به لتونی همان ترکیب تیمی است که به ایتالیا رفته بود یا خیر، گفت: فقط یک نفر تغییر نکرده است، خود من هم در دوره قبل به این دلیل که رنکینگ بالایی داشتم نتوانستم شرکت کنم، امسال محدودیت رنکینگ را برداشته اند، تیم ما ترکیبی از جوان ها و با تجربه هاست و امیدواریم بتوانیم همانطور که از ما انتظار دارند، دست پر به کشور بازگردیم.

کاپیتان تیم ملی جودوی کارگری درباره وضعیت تمرینات آماده سازی قبل از اعزام ، اذعان داشت: ما چند مرحله اردو زیر نظر سعید قمی سرمربی تیم ملی برگزار کردیم که یکی از آنها اردوی مشترکی به همراه ملی پوشان جودو اعزامی به ژاپن همچنین تیم ملی جوانان و نوجوانان بود.

قمی برای تیم ما بسیار زحمت کشیده است و از جمله اقدامات مثبت این سرمربی که دوست دارم به آن اشاره کنم این است که وی بدون پارتی بازی از تمامی نفراتی که به عنوان قهرمانی در کشور رسیده بودند برای اعزام دعوت کرد و نگذاشت ملی پوشان از جاهای دیگر تزریق شوند و حق کسی خورده شود.

وی درخصوص وضعیت شغلی اش گفت: من چند سالی است که در شرکت لوله گستر مشغول به کار هستم و جا دارد از آقای برزین ، مدیر عامل شرکت، تشکر کنم که باوجود اینکه من ملی پوش هستم و مدت ها مجبورم به خاطر اردو و مسابقات دور از محل کارم باشم شرایط من را پذیرفته و همیشه حامی من بوده اند، در تیم ملی کارگران فقط ورزشکارانی حضور دارند که دارای شغل هستند و بیمه برایشان رد می شود.

علی اکبری در پاسخ به این سوال که چه شد بعد از مدت ها از رشته کوراش به رشته جودو آمده اید، اعلام کرد: سال هاست که هم در جودو و هم در کوراش مشغول هستم، مدتی را به تیم ملی جودو نمی آمدم اما احساس کردم این دوره به حضورم احتیاج است و از طرفی مسابقه کوراشی هم فعلا پیش رو نداشتیم و ترجیح دادم در خدمت جودو باشم.

کاپیتان تیم ملی جودوی کارگری توضیح داد: فکر می کنم در رشته کوراش موفق تر از جودو عمل کرده ام چرا که تکنیک های کوراش به سبک من نزدیک تر است، در کوراش در تمامی مسابقات جهانی، آسیایی ، داخل سالن و … که شرکت کرده بودم مدال طلا گرفتم ، در این دوره از مسابقات هم همه تلاشم را خواهم کرد تا با نتیجه خوبی به کشور بازگردم .

 

لازم به ذکر است، تیم ملی جودوی کارگران ایران فردا شب( یکشنبه) راهی مسکو می شود و از آنجا خود را به لتونی محل برگزاری رقابت های کارگران می رساند.

انتهای پیام/