به گزارش خبرگزاری ایپنا ؛حسن ولی پور یکی از رکوردداران روپایی ایران بهمراه هادی رضایی رییس کمیته ثبت رکورد فدراسیون ورزشهای همگانی و تیم همراه خود موفق به دریافت تایید دفتر گینس در خاورمیانه شد و قرار است رکورد بیشترین مسافت روپایی زدن با توپ فوتبال را با حضور داوران گینس در شهر دبی به ثبت برساند.
هادی رضایی رییس کمیته ثبت رکوردهای ورزشی در این باره گفت : طی مکاتبات و جلساتی که با آقای طلال عمر مدیر دفتر خاورمیانه گینس در دبی داشتیم موفق شدیم مجوز ثبت این رکورد را در اول شهریور ماه بگیریم و قرارداد رسمی آن را امضا کنیم ، رکورد قبلی این ایتم در جهان ۲۰ کیلومتر بوده که آقای ولی پور پیش از این موفق به ثبت رکورد ۴۰ کیلومتر در ایران شده بود ودر حال حاضر مشغول تمرینات سخت در این زمینه میباشد و پیش بینی ما از این رکوردگیری باتوجه به توانمندی های او خیلی بیشتر از رکورد کنونی جهان می باشد.
رضایی افزود : ما در ایران ورزشکاران خوبی داریم که سطح توانمندی انها خیلی بیشتر از رکوردهای گینس می باشد اما متاسفانه بخاطر هزینه های بالای ثبت در گینس این اتفاق نیافتاده لذا از انجایی که حسن ولی پور یکی از افتخارات ایرانی است که در راه جهانی شدن قدم برداشته از تمامی شرکتها و ارگان هایی که تمایل به اسپانسری این اتفاق مهم را دارند خواهشمندم به حمایت این ورزشکار ( روابط عمومی کمیته رکورد ۰۹۳۰۹۰۹۰۹۱۵) بیایند.
لازم به ذکر است ولی پور در حال حاضر رکورددار ۳۶ دقیقه روپایی زدن تعداد ۱۶۹۳ پله های برج میلاد و همچنین ۴۰ کیلومتر روپایی زدن متوالی و ۱۰۰۰ متر سرعت روپایی ایران است .
رضایی در آخر خاطرنشان شد: طی دعوت نامه های رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی بنا داریم از نماینده گینس برای اولین بار در ایران دعوت کنیم و امیدواریم بزودی این اتفاق بیافتد.

انتهای پیام/