به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛  به نقل از روابط عمومی فدراسیون؛ در ادامه مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان و در سومین روز از این رقابت‌ها، حسین سلطانی و مصطفی زارعی ملی‌پوشان کشورمان در پیکارهای دسته ۶۹ کیلوگرم گروه A با ۸ وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداختند که در پایان سلطانی در جایگاه چهاردهم ایستاد و زارعی هشتم شد.

* حرکت یک‌ضرب:

حسین سلطانی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه ۱۳۳ کیلوگرم را بالای سر برد، اما در حرکات دوم و سوم موفق به مهار وزنه ۱۳۸ و ۱۳۹ کیلویی نشد تا در نهایت در جایگاه هفتم قرار گیرد.

مصطفی زارعی در حرکت یکضرب ۲ مرتبه نتوانست وزنه ۱۳۲ کیلویی را مهار کند، اما در بار سوم وزنه ۱۳۳ کیلوگرمی را با موفقیت به نام خود ثبت کرد و در رده نهم ایستاد.

در پایان حرکات یک ضرب میاموتو ماسائوری از ژاپن با ۱۴۷ کیلوگرم طلا گرفت. زانی میرکو از ایتالیا با ۱۴۰ کیلوگرم به مدال نقره و ماسکوئرال از کلمبیا با ۱۳۹ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

* حرکات دوضرب:

سلطانی برای نخستین حرکت وزنه ۱۵۵ کیلویی را انتخاب کرد که موفق به مهار آن نشد، اما در دومین تلاش این وزنه را بالای سر برد. سلطانی در حرکت سوم در مهار وزنه ۱۷۲ کیلوگرمی ناکام بود تا با مجموع ۲۸۸ و عنوان یازدهمی به کار خود پایان دهد. سلطانی در دوضرب با ۱۵۵ کیلوگرم چهاردهم شد.

زارعی کار خود را در حرکت دوضرب ابتدا با مهار وزنه ۱۵۳ کیلوگرمی آغاز کرد. وی در دومین تلاش در مهار وزنه ۱۶۱ کیلوگرمی ناکام بود، اما در سومین حرکت وزنه ۱۶۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. زارعی در نهایت با مجموع ۲۹۸ کیلوگرم هشتم شد و در دوضرب هم با ۱۶۲ کیلوگرم در جایگاه نهم ایستاد.

در پایان حرکات یک ضرب میاموتو ماسائوری از ژاپن با ۱۴۷ کیلوگرم طلا گرفت. زانی میرکو از ایتالیا با ۱۴۰ کیلوگرم به مدال نقره و ماسکوئرال از کلمبیا با ۱۳۹ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج نهایی دسته ۶۹ کیلوگرم:

۱- کلارنس کامینگز از آمریکا با رکورد ۱۳۸ یک ضرب، ۱۸۳ دوضرب و مجموع ۳۲۱ کیلوگرم (۲ مدال طلا دوضرب و مجموع)
۲- میاموتو ماسانوری از ژاپن با رکورد ۱۴۷ یک ضرب، ۱۷۳ دوضرب و مجموع ۳۲۰ کیلوگرم (طلای یک ضرب و ۲ مدال نقره دوضرب و مجموع)
۳- باک جوهیو از کره جنوبی با رکورد ۱۳۸ یک ضرب، ۱۶۷ دوضرب و مجموع ۳۰۵ کیلوگرم (برنز مجموع)
۴- میرکو زانی از ایتالیا با رکورد ۱۴۰ یک ضرب، ۱۶۴ دوضرب و مجموع ۳۰۴ کیلوگرم (نقره یک ضرب)
۵- ماسکرانو لوزانو از کلمبیا با رکورد ۱۳۹ یک ضرب، ۱۶۳ دوضرب و مجموع ۳۰۲ کیلوگرم (برنز یک ضرب)
۶- پائول دومیتراسکو از رومانی با رکورد ۱۲۷ یک ضرب، ۱۷۱ دوضرب و مجموع ۲۹۸ کیلوگرم (برنز دوضرب)
.
.
.
۸- مصطفی زارعی از ایران با رکورد ۱۳۳ یک ضرب، ۱۶۲ دوضرب و مجموع ۲۹۵ کیلوگرم
.
.
.
۱۱- حسین سلطانی از ایران با رکورد ۱۳۳ یک ضرب، ۱۵۵ دوضرب و مجموع ۲۸۸ کیلوگرم