به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛  بعد از انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری، آیان بار دیگر به عنوان رئیس فدراسیون جهانی انتخاب شد.

انتخاب وی باتوجه به مصاحبه های اخیر و انتقادی علی مرادی، از آیان همه خانواده وزنه برداری را نگران کرده است که مبادا  اتفاقاتی شبیه به آنچه که در سال ۲۰۰۶ میلادی شاهد آن بودیم و به دلایل کاملا نامشخص ۱۱ وزنه بردار ایران دوپینگی اعلام شدند تکرار شود، زیرا سابقه آّیان نشان داده است که او اگر بخواهد فرد یا کشوری را اذیت کند به راحتی از پس این کار برمی آید.
باوجود اینکه علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران سال‌ها تجربه حضور در وزنه برداری را داشته و در رده‌های بالای مدیریتی فعالیت کرده و دبیر کل آسیا بوده است در این دوره از انتخابات فدراسیون جهانی در انتخاب ائتلافش اشتباه کرد و محاسباتش درست از آب در نیامد، بهتر بود وی هوشمندانه تر عمل می کرد.

مرادی فراموش کرد که لابی آیان تا چه حد قدرتمند است و به تازگی در مصاحبه با رویترز سیستم فدراسیون جهانی وزنه برداری را فاسد دانست از سوی دیگر تجربه نشان داده است که رئیس فدراسیون جهانی میانه خوبی با انتقاد ندارد و با آن مقابله می‌کند و با این اوضاع و احوال خدا باید به داد وزنه برداری ایران برسد!
رئیس فدراسیون ایران فکر نمی کرد که تیم آیان در این دوره از انتخابات فدراسیون جهانی رای بیشتری ‌آورد، اما آیان زمانی خود را کاندیدا کرد که تا حدود زیادی مطمئن بود، اوضاع به نفعش است.

بسیاری از کارشناسان وزنه برداری کشورمان معتقدند که بهتر بود مرادی حداقل علیه آیان مصاحبه نمی‌کرد و راه فراری باقی می‌گذاشت.

از سوی دیگر ضعف در رایزنی باعث شد که نماینده ایران در کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی هم رای نیاورد.
در مجموع انتخابات این دوره از فدراسیون جهانی برای ایران خوب نبود و کشورهایی مانند یمن و ماداگاسکار در حالی صاحب کرسی شدند که ایران  در کمیته‌ها نماینده نداشت.
انتهای پیام/