به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ ماجرای کناره گیری تیم تنیس روی میز دانشگاه آزاد از لیگ برتر هرچند، چند هفته پیش مطرح شد و در آن زمان هیچ یک از مسئولان فدراسیون به این اتفاق واکنشی نشان ندادند و کسی جواب مصاحبه های مسئولان دانشگاه آزاد را نداد، اما به یکباره در چند روز مانده به برگزاری فینال لیگ امسال که یکی از فینالیست ها به طور قطع باید دانشگاه آزاد می بود، فدراسیون نشینان اعلام کرده اند که برکناری کجا بود، دانشگاه آزاد محروم شد است!

ماجرا از این قرار است که فدراسیون تنیس روی میز نخستین بار در ۱۹ بهمن ۹۵ دیدار هفته چهارم رقابت ‌های لیگ برتر تنیس روی میز بین تیم‌ های دانشگاه آزاد و رعد پدافند هوایی را به تعویق انداخت. این فدراسیون سپس در ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۶ اعلام کرد دیدار تاید واتر بندرعباس و دانشگاه آزاد اسلامی به ‌دلیل عدم اجرای تعهدات باشگاه دانشگاه آزاد و پرداخت نکردن حق فدراسیون از رقم قرارداد بازیکنان، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی شود!

دانشگاه آزاد اسلامی هم بعد از آن به کمیته انضباطی احضار شد ولی هیچ وقت در آن شرکت نکرد چرا که مسئولان باشگاه باسابقه دانشگاه آزاد این رفتار فدراسیون را نوعی بی احترامی نسبت به خود قلمداد کرده و اعلام کردند از لیگ کنار می کشند.

دانشگاه آزاد یکی از دو تیم پرافتخار لیگ برتر تنیس روی میز است و نزدیک به دو دهه در پینگ‌ پنگ ایران فعالیت دارد.

محمود نظری، دبیر فدراسیون تنیس روی میز امروز به یکباره اعلام کرد که سخنان مسئولان ورزش‌ دانشگاه آزاد اسلامی در باره کناره گیری از لیگ برتر صحیح نیست، بلکه تیم تنیس روی میز دانشگاه آزاد محروم شده است!

از سوی دیگر پیمان حسنی سخنگوی فدراسیون تنیس روی میز هم اعلام کرده است که دانشگاه آزاد،  ۲۵ روز قبل با حکم کمیته انضباطی محروم شد و بنابراین دلیلی برای کناره‌گیری وجود ندارد!

 

حسنی توضیح داد که در جلسه کمیته انضباطی همه اعضا متفق‌القول بر محرومیت تیم دانشگاه آزاد رای دادند.

وی درباره علت رسانه‌ای نکردن این موضوع هم گفته است که فدراسیون تلاش کرد تا شرایط بازگشت دانشگاه آزاد فراهم شود، اما در نهایت این موضوع به وجود نیامد.موضوع به عدم پرداخت درصدی از قرارداد بازیکنان بازمی‌گردد. طبق قانونی که از سال ۸۱ اجرایی بوده، باشگاه‌ها باید در پایان دور رفت مسابقات ۲۰ درصد از قرارداد بازیکنان و ۱۰ درصد از قرارداد مربیان را به فدراسیون بپردازند. درست است که این مبلغ مربوط به قرارداد بازیکنان می‌شود، اما مسئولیت اول با باشگاه‌ها است.

با این وجود مسئولان دانشگاه آزاد بر سر حرف خود هستند و می گویند ما ضرر نکردیم، تنیس روی میز از غیبت ما در رقابت های لیگ برتر ضرر خواهد کرد چرا که میلیون ها تومان هر ساله برای پینگ پنگ کشور هزینه می کردیم.

جان کلام این است که اینکه فدراسیون دانشگاه آزاد را محروم کرده یا خودشان از لیگ کناره گیری فرقی به حال پینگ پنگ کشور نمی کند و آنچنان هم مهم نیست، آنچه اهمیت دارد این است که لیگ برتر باشگاه باسابقه ای مثل دانشگاه آزاد را در سال بعد در اختیار ندارد و بدون شک فینال لیگ برتر به صورت کاملا یک طرفه و قابل پیش بینی بدون جذابیت برگزار خواهد شد، اتفاقی که می توانست به راحتی رخ ندهد.

از مسئولان فدراسیون انتظار می رفت برای دریافت مطالبات خود برخورد مناسبتری را داشته باشند.

گزارش از نسیم نصیری

انتهای پیام/