به گزارش خبرگزاری ایپنا  ؛ رقیه اله کرمی، رئیس انجمن تیراندازی جانبازان و معلولین از مشخص شدن ترکیب نهایی تیم ملی برای اعزام به مسابقات جام جهانی تیراندازی کروواسی در اوایل مرداد ماه خبر داد.

وی با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: دومین مرحله از اردوی انتخابی تیم ملی از ۱۰ تیر ماه آغاز شده و فردا، ۲۱ تیر ماه به کار خود پایان می دهد. در این ایام مدعوین به اردو در دو گروه تپانچه و تفنگ به صورت جداگانه حضور داشتند و رکوردهای آنها به صورت مداوم مورد رصد و آنالیز قرار گرفت.

اله کرمی خاطر نشان کرد: با پایان یافتن اردو، جلسه ی فنی تشکیل می شود و طی آن با در نظر گرفتن عملکرد ورزشکاران در دو اردوی انتخابی، مسابقات آزاد و قهرمانی کشور، سیر صعودی ونزولی رکوردها بررسی شده و با توجه به رکوردهای جهانی، در نهایت لیستی از تیراندازانی که به این رکوردهای نزدیک تر هستند، معرفی خواهد شد.

رئیس انجمن تیراندازی افزود: مسابقات کروواسی اولین اعزام تیم تیراندازی بعد از پارالمپیک ریو است و تلاش می کنیم با حداکثر نفراتی که مقدور هست در این اعزام شرکت کنیم و در واقع این رویداد برای ما به منزله  ی یک مسابقات تدارکاتی و انتخابی نیز هست تا عملکرد ورزشکاران به ویژه نفرات جدید را در این مسابقات ارزیابی کنیم.

وی گفت: هدف میان مدت ما مسابقات جهانی و پاراآسیایی است و افرادی که بتوانند خودشان را نشان بدهند و سیر صعودی در رکوردهایشان داشته باشند، در ترکیب تیم باقی خواهند ماند و در مسابقات پیش رو تیم را همراهی می کنند.

اله کرمی تصریح کرد: این مساله برای ما بسیار اهمیت دارد که افرادی که به تیم ملی راه پیدا می کنند همواره رکوردهایشان یک سیر صعودی داشته باشد و اگر این روند اتفاق نیافتد و انتظارات کادر فنی برآورده نشود، از تیم خط خواهند خورد. البته به غیر از بحث فنی، مواردی چون رعایت نظم و انضباط و اخلاق مداری، از فاکتورهایی است که برای ما اهمیت زیادی دارد و رعایت مجموع این عوامل باعث می شود تا یک فرد در تیم ملی باقی بماند.

رئیس انجمن تیراندازی افزود: اردوی سوم تیم ملی پس از مشخص شدن اسامی ملی پوشان برای مسابقات کروواسی، در مرداد ماه برگزا رمی شود و پس از آن احتمالا تنها یک مرحله دیگر اردو تا زمان اعزام داشته باشیم.

وی در ادامه اضافه کرد: ذکر این نکته ضروری است که درهای تیم ملی به روی هیچ کس بسته نیست. مسابقات انتخابی در هر دوره برگزار می شود و همواره امکان  دارد نفراتی به تیم ملی افزوده یا حذف شوند. بنابر این افرادی که تاکنون موفق به ورود به تیم ملی نشده اند، اگر تلاش و کوشش مستمر داشته باشند و رکوردهایشان به صورت منظم رشد داشته باشد، شانس حضور در تیم ملی را دارند.

مسابقات جام جهانی تیراندازی شهریور ماه سال جاری به میزبانی کروواسی برگزار خواهد شد.