به گزارش  خبرگزاری ایپنا   و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، تیم ملی ووشوی ایران خود را به منظور حضور در رقابت های قهرمانی جهان که مهرماه به میزبانی شهر «کازان» روسیه برگزار می شود، آماده می کند.
بر این اساس، رقابت های انتخابی تیم ملی ووشو، امروز (یکشنبه) پیگیری شد.

در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، «یوسف صبری» دومین پیروزی خود مقابل «عباس شیخی» را کسب کرد و نفر برتر این وزن شد.
در وزن منهای ۸۵ کیلوگرم و در رقابتی تماشایی، «امیر فضلی» در مبارزه ای که سه راند به طول انجامید از سد «معین تقوی» گذشت تا شکست قبلی را جبران کند.
با این اوصاف هر دو سانداکار صاحب یک پیروزی هستند تا کار برای تعیین نفر برتر این وزن به مبارزه سوم کشیده شود.
در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم، «میلاد عارفی مقام» بر «سهیل خدرویسی» غلبه کرد و سانداکار برتر این وزن لقب گرفت.
پیش از این در وزن منهای ۵۶ کیلوگرم «مهدی محمدی»، در منهای ۶۰ کیلوگرم «علی بختیاری»، در منهای ۷۰ کیلوگرم «محسن محمدسیفی» و در منهای ۸۰ کیلوگرم «سعید سالمی» فیکس شده بودند.

در وزن منهای ۶۵ کیلوگرم «فرودظفری» و «حمیدرضا سهندی» باید رقابت انتخابی را برگزار کنند و در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم «حمیدرضا قلی پور» و «محمد نصیری» به مصاف هم می روند.
تیم ملی ووشوی ایران در بخش ساندای مردان، سهمیه اعزام پنج ووشوکار به مسابقات قهرمانی جهان را دارد.
همچنین در رده سنی جوانان نیز امروز یک مبارزه برگزار شد که «حسین خادمی» در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم از سد «محمدصابر باقلانی» گذشت.
خادمی برای رسیدن به ترکیب اصلی،فردا به مصاف «آرمین ادیبی» می رود.

برتری هاشمی و نذیری در انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان

در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم، «مریم هاشمی» و «زینب مجدی» که در رقابت های قبلی هر کدام صاحب یک پیروزی شده بودند به مصاف هم رفتند که هاشمی توانست به کسب برتری به عنوان نفر فیکس معرفی شود.
در وزن ۷۵ کیلوگرم، «فریناز نذیری» و «سمانه خجسته» در سومین مبارزه رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که نذیری با برتری میدان را ترک کرد تا فیکس شود.
پیش از این، «زهرا بساطی» در ۵۲ کیلوگرم، «الهه منصوریان» در ۵۶ کیلوگرم و «صدیقه دریایی» در ۶۰ کیلوگرم به عنوان نفر برتر معرفی شدند.
در وزن ۶۵ کیلوگرم و طی روزهای آتی «شهربانو منصوریان» و «پرتوآ دارابی» در حالی به مصاف هم می روند که منصوریان در مبارزه نخست صاحب برتری شده است.
در وزن ۴۸ کیلوگرم و طی روزهای آتی «کوثر میرزاحسینی» و «زینب خان بابا» در حالی رقابت می کنند که میرزاحسینی در مبارزه اول به پیروزی رسیده است.

انتهای پیام/