به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛  رقابت های تکواندوی قهرمانی جهان امروز(جمعه) پس از یک هفته به کار خود پایان داد این در حالی است که تیم ۱۴نفره تکواندوی ایران تنها ۳ مدال نقره و ۱ برنز کسب کرد.

تیم ملی تکواندوی مردان با ۸ هوگوپوش و با هدایت مهدی بی باک در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرد در حالی که نه خبری از سونامی بود و نه مردانی که از آنها انتظار طلا می رفت به مدال رسیدند؛ این تیم با کسب ۲ مدال نقره و یک برنز و مجموع ۴۹ امتیاز سکوی سومی را کسب کرد.

آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی با کسب مدال نقره و مسعود حجی زواره با مدال برنز تنها نفراتی هستند که دست پر به کشور بازگشتند
​​​​​​​​​​​
**ششمین تاریخ سازی کیمیای ایران

از تیم ۶ نفره بانوان با هدایت مهروکمرانی هم تنها کیمیا علیزاده که به تازگی از بند مصدومیت رها شده بود به مدال نقره رسید.این نتیجه هرچند آنچنان که باید چشم گیر نیست اما از آنجا که رکورد جدیدی به نام کیمیای تکواندوی ایران ثبت شد قابل تامل است.

رکوردهایی که کیمیا علیزاده تا به امروز به نام خود ثبت کرده است:

۱- اولین طلای نوجوانان جهان در تکواندوی زنان
۲- اولین طلای المپیک نوجوانان در ورزش زنان
۳- اولین مدال جهانی بزرگسالان برای تکواندوی زنان
۴- اولین طلای گرندپری برای تکواندوی زنان
۵- اولین مدال المپیک برای ورزش زنان
۶- و امروز: اولین طلا یا نقره جهانی برای تکواندوی زنان

**جای خالی مهماندوست و مقانلو

تیم ملی تکواندوی ایران در سال ۲۰۱۱ با هدایت رضا مهماندوست توانست با کسب سه مدال طلا و  یک مدال نقره باقری معتمد و دو مدال برنز  برای اولین بار در بیستمین دوره این مسابقات سکوی قهرمانی را کسب کرد.

ملی پوشان ایران برای دومین بار در بیست و دومین دوره مسابقات جهانی هم توانستند سکوی قهرمانی را لمس کنند.

هوگوپوشان کشورمان سال ۲۰۱۵ هم این نتیجه ارزشمند را برای سومین بار از آن خود کرد و با هدایت بیژن مقانلو با کسب ۳ مدال طلا و ۲ برنز، از میان ۱۴۴ کشور جهان به مقام قهرمانی دست یافت.

امسال برای اولین بار بعد از سالها ، ایران در مسابقات جهانی تکواندو موفق به کسب مدال طلا نشد و رتبه نازل یازدهم در رده‌بندی مدال‌ها را کسب کرد.

امروز جای خالی مهماندوست و مقانلو بیش از همیشه در تکواندوی ایران مشهود است.

میلادبیگی ستاره این روزهای تکواندوی دنیا و شاگرد رضا مهماندوست با کسب مدال طلای مسابقات جهانی کره جنوبی باعث شد تکواندوی آذربایجان در جدول رده بندی مدالی جایگاه سوم را کسب کند و افسوس تکواندوی ایران بیش از پیش شود.