به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛  رقابت‌های جودوی جایزه بزرگ در چین به پایان رسید و تیم ملی ایران با ترکیب ۵ ملی پوش در حالی در این مسابقات حضور پیدا کرد که پیش از مسابقات آنها به مدت دو هفته در اردوی مشترک ژاپن حضور داشتند.

نکته جالب توجه در این پیکارها، این است که رودکی ، سرپرست تیم اعزامی زود تر از سایر نفرات و بعد از پایان اردوی مشترک به کشور بازگشته بود و اتفاقا تصادف وی منجر شد خیلی ها متوجه شوند رودکی در ژاپن نیست.

مدال نگرفتن سعید ملایی بعد از مدت ها، از جمله نکات قابل تامل این مسابقات است، سعید ملایی که به عنوان تک ستاره این روزها درخشش خاصی در جودو داشت و تک مدال های او ، باعث افتخار فدراسیون نشینان بود در این رقابت ها که در مقایسه با مسابقات قبلی چندان هم برایش سخت نبود نتوانست حتی به مدال برنز هم برسد و دست خالی بازگشت.

بریمانلو اما این بار، با مدالی که گرفت تا حدودی آبروی سایر نفرات اعزامی را خرید.

ریز نتایج رقابت ها:
در دومین روز از مسابقات جایزه بزرگ جودو، مهدی فتحی‌پور نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان، در دور اول مسابقات مقابل نماینده چک ایپون شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ادامه مسابقات بریمانلو دیگر نماینده کشورمان در این وزن بود که او نیز دور اول به مصاف نماینده قزاق رفت و با شکست حریف خود به دور بعدی راه یافت. بریمانلو دور دوم جودوکاری از کشور اوکراین را شکست داد. وی در دور سوم مقابل نماینده روسیه شکست خورد و به جدول شانس مجدد راه‌ یافت.

بریمانلو در جدول شانس مجدد به مصاف نماینده هلند رفت و حریف خود را شکست داد. وی برای رسیدن به مدال برنز به مصاف نماینده بلژیک رفت و با شکست این جودوکار به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۱- کیلوگرم نیز سعید ملایی دور اول با قرعه استراحت روبرو بود، دور دوم نماینده گرجستان را شکست داد. ملایی دور سوم مقابل حریف مجارستانی در یک دقیقه و ۳۸ ثانیه ایپون شد و به جدول شانس مجدد راه‌ یافت. وی در جدول شانس مجدد به مصاف حریف روسی رفت و در دو دقیقه ایپون شد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

محمد رشنونژاد نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم تیم ملی ایران روز (جمعه)به عنوان نخستین نماینده ایران در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود. رشنونژاد در اولین مبارزه خود به مصاف “تورنیک” از هلند رفت و در وقت اضافه و امتیاز طلایی توانست برنده مسابقه شود. وی در دور بعد به مصاف “شی شی می” از ژاپن رفت که در زمان کمتر از سه دقیقه یک امتیاز وازاری از دست داد و ایپون شد.

“رشنونژاد” در جدول رپه شارژ با “رستم ابرایف” از قزاقستان مبارزه کرد و پس از ایپون کردن این جودوکار مقابل نماینده روسیه شکست خورد و به عنوان پنجمی دست یافت.

وحید نوری نماینده وزن ۹۰-کیلوگرم تیم ملی مردان امروز در روز پایانی این مسابقات در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده چین رفت و با شکست مقابل حریف خود از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

این دوره از رقابت‌ها با حضور ۲۲۶ جودوکار از ۲۶ کشور به مدت سه روز برگزار  شد.

انتهای پیام